Tudnivalók tortarendeléshez
A családi, baráti ünnepek fontos része lehet a torta: a felvágása, kóstolása emelkedettebbé teszi a pillanatot. Ezért sem mindegy, hogy sikerül mind a külső, mind a belső. Mivel szeretnénk, ha kedves vendégeink, megrendelőink még elégedettebbek lennének velünk, ezért megosztunk néhány fontos gondolatot a tortarendelés kapcsán.
Előzetesen érdemes átgondolni a következőket: hány szeletes legyen a torta (ez nyilván függ az alkalmon résztvevők számától, amelynél mindig érdemes több főnek megfelelőt rendelni). Alapvetően egyszintes tortákat készítünk nyolc-, tizenkét- és tizenhat szeletes változatban. Innen fölfelé négyesével nő a szeletszám.
Milyen legyen a díszítés? A klasszikus változatra az íztől függően teszünk például csokit, gyümölcsöt, aszalt gyümölcsöt, habcsókot, szalagot, ám ha valakinek egyedi igénye van, azt külön jelezni kell. Nagyon sokféle virágos, más-más textúrájú dísz lehetséges. Arról is egyeztetni kell, ha valamilyen mentes, vegán vagy nyers vegán tortát szeretne a megrendelő. Itt külön megbeszéljük a felhasznált alapanyagokat az allergiák, érzékenységek miatt is.
Jó tisztázni, hogy úrnak vagy hölgynek készül a torta, mert ettől is függhet a díszítés.
Javasoljuk, hogy vegyék figyelembe a szezonalitást, ami különösen a gyümölcsös torták esetében fontos.
A rendelést legalább négy munkanappal azelőtt kell leadni, mielőtt elvinnék a tortát.
Az elvitel kapcsán ezeket javasoljuk tisztázni: kérnek-e házhoz szállítást? Ha nem, akkor mikor és ki érkezik a tortáért? Ha nem a megrendelő, akkor az illetőnek érdemes elmondani, milyen tortát kell elvinnie, nehogy máséval távozzon…
Ezekre odafigyelve mi is pontosabban tudjuk teljesíteni a kéréseket, megrendelőink pedig finom, mutatós tortának örülhetnek. 🙂
Hagyjon egy választ
Want to join the discussion?Feel free to contribute!